elegancka koszula męska czarna

Osoby, które uważają, że koszule męskie to łatwy zakupowy wybór, mogą się bardzo mylić. Gdyby zacząć wczytywać się w rodzaje, style i kroje tej części garderoby, okazałoby się, że trzeba mieć w szafie całkiem sporą ilość sztuk męskich koszul. Jak zatem mają sobie poradzić osoby określane mianem minimalistów? Które męskie koszule powinni koniecznie posiadać?

Ponadczasowa klasyka

Każdy mężczyzna przede wszystkim powinien posiadać w szafie taką ponadczasową klasykę, a więc elegancką białą albo niebieską koszulę formalną lub półformalną. Wybór kroju i koloru koszuli męskiej zapewne będzie zależał od preferencji każdej osoby, jak i gabarytów pana (co jest ściśle związane z możliwościami wyboru określonych krojów koszul męskich – mimo szczerych chęci slim nie będzie czasami pasował).

Coś na luzie

Na mniej formalne spotkania warto posiadać koszule w stylu sportowym w kratę albo lniane (te szczególnie sprawdzą się w trakcie letnich upałów). Warto tu zwrócić uwagę na tak zwaną koszulę OCBD z bawełny oksfordzkiej, która będzie pasowała zarówno do krawata jak i bez niego. Jest to najbardziej znany krój koszuli nieformalnej.

Co na zimne dni?

Koszula flanelowa nie jest czymś, czego modny pan powinien unikać. Choć jest nieformalna, to odpowiednio dobrana będzie się doskonale prezentowała i przyniesie same korzyści, zwłaszcza w jesienno-zimową porę. Warto zwrócić uwagę, aby każda koszula męska była wykonana z naturalnego materiału, najlepiej bawełny z minimalnym dodatkiem syntetyków. To poprawi komfort noszenia takiej koszuli.