modna ramoneska damska skórzana

Ramoneski damskie stały się obecnie niezwykle popularnym odzieniem wierzchnim, dostępnym w każdej sieciówce. Niewielu z nas jednak zdaje sobie sprawę z ich historii i z tego, skąd tak naprawdę zjawiły się w obecnej modzie. W poniższym tekście postaramy się przybliżyć trochę ich rodowód. Zapraszamy do lektury!

Motocyklowe początki

Pierwsza ramoneska powstała w Nowym Jorku pod koniec lat 20 XX wieku. Została ona stworzona specjalnie z myślą o motocyklistach i wszystkie charakterystyczne elementy tych kurtek, takie jak: przesunięty zamek, asymetryczne kieszenie, zapinany pas na dole kurtki czy naramienniki miały być przede wszystkim funkcjonalne np. skośny zamek, czy pas z klamrą chronią przed wiatrem podczas szybkiej jazdy.

Era rocka

To właśnie lata 60 i 70, charakteryzujące się mocnymi brzmieniami, czasem buntu i walk o pokój sprawiły, że ramoneska osiągnęła status legendy. Była ona bowiem bardzo chętnie noszona przez członków czołowych zespołów rockowych. Sama nazwa pochodzi zresztą od zespołu Ramones, którego lider słynął z upodobania do skórzanej kurtki tego typu.

Obecne czasy

W dzisiejszych czasach ramoneski przestały rodzić, aż takie jednoznaczne skojarzenia i bardzo często kurtki ramoneski damskie spotkać można w galeriach handlowych. Zdecydowanie stały się one o wiele bardziej grzeczne i zaczęły pełnić po prostu funkcję modową, w której zresztą świetnie się odnajdują – kurtki skórzane damskie ramoneskie pasują bowiem do niemal każdej stylizacji i stanowią intrygujący dodatek.