uśmiechnięta kobieta w płaszczu

Jesień i zima nieodłącznie kojarzy się z ciepłą odzieżą. Gdy na dworze zaczyna być chłodno, trzeba zapewnić sobie odpowiednią ilość ciepła. Wtedy właśnie niezastąpione są płaszcze i kurtki damskie. Które z nich są lepsze? Co warto mieć w swojej szafie?

Puchowe!

Płaszcz damski może też być puchowy. Ciepłe wypełnienie dodaje mu grubości, ale przede wszystkim zapewnia wiele ciepła noszącej go osobie. A o to przecież chodzi! W przypadku gdy płaszcz jest długi, jego grubość mniej rzuca się w oczy. W nowoczesnych płaszczach i kurtkach wypełnienie nie musi być bardzo grube, by zapewniały dużo ciepła. Dzięki temu mogą wyglądać stylowo. W krótkich kurtkach dodatkowe warstwy mogą optycznie dodawać kilogramów noszącej je osobie i sprawiać, że jej sylwetka nie będzie wyglądała harmonijnie.

Wrażliwe rejony

Zimowe okrycia mają przede wszystkim zapewniać ciepło na wysokości tułowia. To w nim znajduje się większość witalnych organów. Koniecznie więc trzeba zadbać o to, by miały one zapewnioną odpowiednią temperaturę. Wychłodzenie nie wchodzi w grę. Z tego też powodu ważne jest, by płaszcze damskie i kurtki zapewniały odpowiednio szczelne okrycie. Kurtki na zimę powinny być wystarczająco długie, by zakryć cały tułów. Powinny one więc sięgać przynajmniej do wysokości bioder. Lepiej, jednak jeśli będą one dłuższe i będą sięgały za pośladki lub niżej. W tym wypadku można powiedzieć, że zaciera się granica pomiędzy płaszczem a dłuższą kurtką. Ważniejszy od nazwy jest jednak komfort użytkowania oraz estetyka okrycia.