Wybór męskiej marynarki może sprawić duże problemy niektórym mężczyznom. Niestety musi być idealnie dopasowana, bo w przeciwnym wypadku prezentuje się po prostu źle. 

Marynarka w garderobie

Mało doświadczone i początkujące osoby mogą mieć pewne trudności z tym tematem. Każdy prawdziwy mężczyzna powinien posiadać przynajmniej jedną marynarkę w swojej garderobie. Poniżej wytłumaczymy jak wybrać marynarkę męską, która będzie dobrze leżeć i pasować. Preferencje kolorystyczne również nie pozostają bez znaczenia. Warto jednak pamiętać, że dwa najpopularniejsze kolory to cały czas granat oraz czarny. Są one klasyczne i pasują na różne okazje, dlatego można śmiało z nich korzystać. Dosyć często na mieście można spotkać mężczyzn w obwisłych i luźnych marynarkach. Niestety nie wygląda to dobrze, a wręcz odpycha. Marynarka to element ubioru, który przede wszystkim świadczy o elegancji, dlatego powinna być odpowiednio dopasowana. Wygoda jest bardzo ważna, ale nie można też zapomnieć o kwestiach wizualnych. 

Całe dnie w marynarce spędzają czasami pracownicy umysłowi. Muszą się oni dobrze prezentować przed klientem, dlatego marynarka w ich przypadku jest bardzo ważna. Marynarka dobrej jakości to jednak duży wydatek, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Na rynku dostępnych jest wiele marynarek niskiej jakości, jednak nie opłaca się ich kupować. Lepiej zapłacić trochę więcej i mieć pewność, że marynarka jest wykonana z naturalnych materiałów a nie syntetycznych. Tak zwane syntetyczne materiały są szczególnie niebezpieczne dla skóry alergików, ponieważ wywołują podrażnienia. W takim materiale można się bardzo szybko spocić, ponieważ w żaden sposób nie przepuszcza on powietrza. 

Wybór marynarki

Przy wyborze marynarki kluczowa jest także znajomość własnej sylwetki. Umięśnione osoby lubią wybierać zbyt małe marynarki, które pomagają podkreślić mięśnie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ nie wszystkim kobietom mięśnie się muszą podobać. Dobrze dopasowany rozmiar to w rzeczywistości jedna czwarta sukcesu, albo nawet i więcej. Duże znaczenie ma również kolor oraz krój. Jeśli masz problem z wyborem marynarki to czasami warto skorzystać z usług doświadczonego stylisty. Taka osoba śledzi obecne trendy i wie co jest akurat modne. Każdy facet posiada inną budowę ciała, dlatego nie da się wybrać jednej uniwersalnej marynarki. Najdroższe są oczywiście marynarki dla mężczyzn z naturalnego materiału, ale jest to też najlepszy wybór, jeżeli chodzi o zakup. W małej ilości ciekawie prezentują się także ozdobne detale. Ważne jednak, żeby nie było ich zbyt dużo, ponieważ wtedy mogą zaburzyć finalny efekt. Przynajmniej jedna granatowa lub czarna marynarka powinny się znaleźć w męskiej szafie. Takie marynarki pasują na większość okazji i można je praktycznie połączyć ze wszystkim. 

Zakup kilku marynarek

Na zakup kilku marynarek mogą sobie pozwolić jedynie najbardziej zamożni ludzie. W takiej sytuacji możliwości stylizacji jest wiele, dlatego jest to zdecydowanie najlepsza opcja. Marynarki topowych firm mogą kosztować naprawdę sporo, dlatego decyzja musi być odpowiednio przemyślana. Odpowiednio dobrana marynarka sprawi, że skutecznie ukryjemy defekty swojej figury. Oczywiście wszystkich mankamentów nie da się wyeliminować w stu procentach, ale przynajmniej można spróbować to zrobić. Najważniejsze są jednak proporcje sylwetki i to ich nie można zaburzyć. Mężczyźni często wyglądają komicznie w za dużych marynarkach, które na dodatek są obwisłe. Marynarka powinna dobrze przylegać szczególnie na barkach i plecach. Są to miejsca, w których lepiej nie wprowadzać żadnych poprawek. Poprawki krawcowe czasami są bardzo kosztowne, a do tego nie wiemy na jakiego krawca trafimy. Czasami lepiej jest po prostu zamówić marynarkę na indywidualne zamówienie. Jest ona wtedy szyta specjalnie na nasz wymiar. W sklepach internetowych czasami oferowane są ciekawe zniżki oraz rabaty. Lepiej jednak jest bezpośrednio przymierzyć marynarkę, żeby wiedzieć, czy leży na nas odpowiednio. Teraz już wiadomo, jak wybrać marynarkę męską.