W naszej strefie klimatycznej aura ma skłonności do bycia kapryśną, zatem trzeba zawsze być przygotowanym na zmienne warunki atmosferyczne. Wychodząc naprzeciw  oczekiwaniom wielu pań producenci oferują bardzo wygodne oraz praktyczne kurtki przejściowe damskie. 

Jak wybrać najlepszą przejściówkę?

Kurta przejściowa, zwana powszechnie przejściówką cieszy się ogromną popularnością wśród wielu kobiet ceniących sobie komfort i wygodę. Odzienie to doskonale chroni przed chłodem, a jednocześnie nie przegrzewa organizmu. Ponadto doskonale sprawdza się na wietrze oraz podczas przelotnego deszczu. 

Decydując się na zakup przejściówki warto zwróć uwagę na to, aby dopasować ją idealnie do swojego stylu ubierania się. U kobiet, które to na co dzień noszą wygodne koszule oraz cygaretki, raczej nie sprawdzi się kurtka puchowa. 

Podczas wyboru warto też  zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego koloru przejściówki. Kurtkę tę warto zawsze dobrać nie tylko do kobiecej urody, lecz także do palety barw, które dominują w jej szafie. 

Uniwersalnym rozwiązaniem są kurtki jesienne damskie w kolorze czerni, które to świetnie pasują niemalże do każdej stylizacji. 

Kurtki damskie jesienne pikowane i puchowe 

Kurtka pikowana jest jednym z najchętniej wybieranych modeli. I nic w tym dziwnego, gdyż odzienie to jest bardzo lekkie, praktyczne, a często również wodoodporne. 

W ostatnim czasie bardzo modne są kurtki pikowane w karo, a więc charakterystyczne romby. Tego typu kurtki jesienne są zazwyczaj utrzymane w stonowanej  kolorystyce, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w wielu zarówno codziennych, jak i biurowych outfitach. 

Zupełnym przeciwieństwem pikowanych przejściówek są kurtki puchowe, które to odznaczają się nieco grubszym, cieplejszym wypełnieniem oraz bardzo często sportowym stylem. 

Przejściowa kurtka puchowa to doskonały wybór dla kobiet prowadzących aktywny tryb życia. Można w niej z powodzeniem nie tylko biegać po mieście, lecz także wybrać się na rower. Kurtki te pasują nie tylko do sportowych, lecz także bardziej casualowych stylizacji. 

Oferowane na rynku kurki jesienne występują w przeróżnych modelach oraz wersjach kolorystycznych, zatem każda kobieta może wybrać idealne odzienie dla siebie.