klasyczne buty

Klasyczne buty podobno nigdy nie wychodzą z mody, ciekawe ile w tym jest prawdy ? Z całą pewnością stwierdzić należy, iż wszystkie obecnie istniejące rodzaje obuwia pochodzą od kilku podstawowych modeli. Gdzie zatem jest granica obuwia uznanego za klasyczne, a gdzie mówimy o modelach nowoczesnych ? Czy różnicą jest smukłe, czy szerokie kopyto? Ozdoby czy też elegancja i prostota ? W myśl zasady „jak Cię widzą tak Cię piszą” warto odpowiednio dobierać obuwie do stroju. 

Pięć par, czy może też dziesięć. Ile tak naprawdę posiadamy par obuwia ? Czy ktoś kiedykolwiek się nad tym zastanawiał? Przypuszczalnie liczba ta jest liczbą ruchomą, ponieważ jeśli chodzi o obuwie to, co roku na rynek wychodzą nowe modele więc praktycznie co roku do naszych szaf trafia coraz to więcej par butów. Jednakże czy nie warto zaopatrzyć się w kilka par, które będą odpowiednie na każdą okazję ? Z pewnością można, aczkolwiek dla każdego jest to sprawa indywidualna. 

A może tak czas na trochę konkretów o klasycznych butach

To właśnie w XIX wieku w różnych stolicach europejskich zaprojektowana została większość klasycznych butów. Ale klasyczne to znaczy jakie ? Czy tutaj kryterium stanowi kształt, czy może jednak kolor ? Jeśli chodzi o buty męskie do klasycznych zaliczamy: 

  • oksfordy, to buty eleganckie i formalne
  • mokasyny, jeśli chodzi o sezon letni to ciężko tutaj o lepszy rodzaj obuwia
  • brogsy, buty idealne do pracy wzbogacone o element zdobienia
  • buty chukka, klasyka i casual w jednym

A jakie to klasyczne obuwie preferują panie ? Tutaj z pewnością nie może się obejść bez klasycznych szpilek, które to pięknie wydłużają nogę. 

  • mokasyny i baleriny, klasyczne i lekkie obuwie
  • zimą koniecznie warto zaopatrzyć się w kozaki, w grę wchodzą też oficerki lub kowbojki
  • na jesień świetnie sprawdzą się sztyblety 
  • nie zapominajmy również o wspomnianych wcześniej szpilkach, a dla pań ceniących sobie wygodne sneakresy będą idealne

Wygoda czy szyk ?

Dobór wygodnego obuwia jest nie lada wyzwaniem, dlatego też każdy but warto sobie przymierzyć i na spokojnie zastanowić się, czy to właśnie ten model jest tym wymarzonym. Nie ilość a jakość jest w tym wypadku istotna. Bądź co bądź, klasyka zawsze pozostanie w łaskach.