damska kurtka

Puchowe tanie kurtki damskie doskonale sprawdzą się nie tylko jesienią, ale również w sezonie zimowym. Na półkach sklepowych dostępnych jest bardzo wiele modeli w różnym przedziale cenowym, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Najważniejsze parametry puchowych kurtek damskich

Tanie damskie kurtki niestety mają słabą termikę. Na parametr ten największy wpływ ma oczywiście jakość puchu i zastosowanego materiału zewnętrznego. Godne uwagi jest przede wszystkim wypełnienie puchowe, które składa się z 90% puchu i 10% pierza. Bardzo ważnym parametrem jest także sprężystość. W chłodniejsze dni w zupełności wystarczy sprężystość na poziomie 700. Sprężystość to nic innego jak zdolność kurtki damskiej do rozprężania.

Jakie kurtki są modne w obecnym sezonie?

damska kurtka

W obecnym sezonie bardzo modne są damskie kurtki 3w1. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić nieco gotówki. Coraz większą popularność zdobywają także tanie kurtki damskie z ociepleniem syntetycznym. Pamiętać należy również o tym, że kurtki tego typu niestety nieco gorzej się kompresują. Syntetyczne kurtki są nieco cięższe i większe, dlatego też zdecydowanie trudniej spakować je niż puchowe odpowiedniki. Największym atutem kurtek z ociepleniem syntetycznym jest nie tylko atrakcyjna cena, ale również to, że doskonale radzą sobie one z wilgocią. Jest to idealny wybór dla rowerzystów i doświadczonych biegaczy, którzy nie chcą rezygnować z treningów przy nieco gorszej pogodzie. Nie można zapominać także o tym, że syntetyczne materiały są łatwe w utrzymaniu czystości i błyskawicznie schną.