Porządne obuwie to bardzo ważna sprawa. W końcu niemal przez cały dzień chodzi się w butach, rzadko kiedy ma się okazję biegać na skarpetkach lub boso. Dlatego właśnie obuwie to coś, na czym nie powinno się oszczędzać.

Jakie buty wybierać?

Nie da się ukryć, że elegancja nie zawsze idzie w parze z wygodą. Gdyby tak nie było, to latem wszystkie kobiety biegałyby pewnie w wysokich czółenkach a nie japonkach, a w chłodniejsze pory roku nie stawiałyby na botki jesienne płaskie, tylko takie na koturnie. Dlaczego? Ponieważ obiektywnie rzecz biorąc, noga w bucie na szpilkach czy koturnach, wygląda znacznie bardziej atrakcyjnie. Sylwetka jest wysmuklona, kobieta wydaje się wyższa. Prawda jest jednak taka, że warto wybierać buty, które są przede wszystkim wygodne i zdrowe dla naszego kręgosłupa.

Czy płaskie buty są zdrowsze dla pleców?

Z pewnością bieganie w wysokich szpilkach na co dzień nie jest ani zdrowe ani wygodne. Zdecydowanie lepiej postawić na botki jesienne płaskie, czy niepodwyższane sandałki latem. Jednak najlepszym typem obuwia są buty, które mają niewielki, kilkucentymetrowy obcas. Wówczas plecy są odciążone, a postawa ciała jest prawidłowa. Dobrym typem obuwia są również buty sportowe.