półbuty robocze

Półbuty robocze to niezbędny element odzieży ochronnej dla pracowników rozmaitych branż, w których wymagana jest kompleksowa ochrona stóp. Często stosowane są one w magazynach oraz fabrykach. Półbuty robocze męskie można kupić w wielu sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Dostępne są one w różnych przedziałach cenowych. Nie warto jednak na nich oszczędzać. Liczy się przede wszystkim jakość półbutów roboczych, dlatego warto je kupić od uznanego producenta. 

Półbuty robocze – co warto wiedzieć?

Półbuty robocze wykorzystywane są powszechnie w wielu branżach. Odpowiednio dopasowane, zapewnią nie tylko bezpieczeństwo, ale też wygodę. Bardzo popularne w bhp-gabi są:

  • półbuty robocze z metalowymi noskami
  • półbuty robocze z antypoślizgową podeszwą
  • półbuty robocze z zapięciem na rzep

Jeżeli mowa o półbutach roboczych z metalowymi noskami, to trzeba wiedzieć, że zapewniają one ochronę przed uderzeniami oraz skręceniami stawów. Co istotne, chronią one palce przed urazami spowodowanymi upadkiem ciężkiego przedmiotu. Często wykorzystuje się je w fabrykach i magazynach. Natomiast półbuty robocze z antypoślizgową podeszwą to modele zrobione z materiałów antypoślizgowych zapewniających większą przyczepność na różnych powierzchniach. Jak się okazuje, takie modele są szczególnie przydatne na mokrych i śliskich powierzchniach.

półbuty robocze

Popularne półbuty robocze

W wielu branżach wykorzystuje się półbuty robocze z wkładką antybakteryjną. Mowa tutaj o modelach zapewniających  higieniczne warunki pracy poprzez ograniczenie rozwoju bakterii i zapachów. Wkładki antybakteryjne zapewniają dodatkowy komfort użytkownikowi. Często stosowane są też półbuty robocze z membraną wodoodporną. Niezależnie od konkretnie wybranego modelu, trzeba pamiętać, że takie obuwie powinno zapewniać przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa. Musi być też wygodne i trwałe.