Dla mężczyzn na eleganckie przyjęcia sprawdzą się najlepiej buty określane jako wizytowe, które świetnie komponują się z garniturem. Te dobrze wykonane, na przykład męskie obuwie firmy Oleksy, posłużą na wiele lat i będzie je można założyć na kilka okazji.

Oksfordy – wybór na wesele

To sznurowane obuwie z nieco zaokrąglonym noskiem. Idealnie zaprezentuje się podczas oficjalnych okazji, takich jak ślub. Wybór czarnych lub brązowych oksfordów to gwarancja, że będzie można założyć je jeszcze wiele razy. To klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Oksfordki pasują zarówno do garnituru, jak i fraka oraz smokingu.

Buty idealne na eleganckie przyjęcie sylwestrowe

Sylwester to okazja, która jest nieco mniej oficjalna, nawet wtedy, gdy spędzana w eleganckiej restauracji. Do wizytowych butów, na przykład brązowych można założyć granatowe spodnie w kant. Nie trzeba natomiast sięgać po białą, klasyczną koszulę. Wybór bardziej ekstrawagancki będzie dobrze odebrany. Można zdecydować się nie tylko na oksfordy, ale także zamszowe mokasyny. Połączenie ich z garniturem prezentuje się niebanalnie.

Eleganckie buty dla mężczyzny mogą posłużyć na lata, jeśli ich wykonanie jest naprawdę dobre tak, jak butów marki Oleksy. Warto zainwestować w klasyczny model oksfordów lub mokasynów i mieć pewność, że buty posłużą przez lata.