czerwony biustonosz

Bielizna do karmienia musi być przede wszystkim wygodna oraz praktyczna. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by była również ładna – młoda mama z pewnością poczuje się wtedy atrakcyjniej. Za biustonoszem do karmienia najlepiej rozejrzeć się jeszcze przed porodem. Oszczędzi to później zakupów w pośpiechu i stresie.

Biustonosz do karmienia – jaki powinien być?

Stanik do karmienia musi dobrze podtrzymywać biust. Większość młodych mam doświadcza powiększonych piersi podczas karmienia. Wszystkie staniki sprzed porodu mogą okazać się za małe. Dodatkowo źle dobrany biustonosz może sprawić, że w piersiach zaczną pojawiać się zatory mleczne, które są bardzo bolesne. Tak więc najważniejszą kwestią jest dobrze dobrany rozmiar.

Biustonosze bez fiszbin dla karmiących

Staniki bez fiszbin są najbardziej polecane przez lekarzy i położne. Niestety fiszbiny mogą przyczynić się do powstawania zatorów w piersiach, co prowadzi do zapalenia. Biustonosze bez fiszbin są więc najwygodniejsze i najpraktyczniejsze. Polecają je szczególnie doradczynie laktacyjne. Przede wszystkim biustonosz na noc powinien być miękki i delikatny, nie powinien mieć szwów i fiszbinów, które uciskają piersi. Nie każda kobieta musi nosić stanik nocą, ale większość młodych mam boryka się z problemem dużego wypływu mleka w nocy. Biustonosz umożliwia stosowanie specjalnych wkładek laktacyjnych, dzięki czemu nie trzeba co chwilę zmieniać koszuli nocnej. Biustonosz dla karmiących powinien dopasowywać się do sylwetki i zapewniać maksymalny komfort noszenia. Dobrze by było, gdyby był wykonany z materiałów antyalergicznych i oddychających. Więcej informacji na stronie: https://www.biustonoszedokarmienia.pl/biustonosze-do-karmienia-bez-fiszbin