komin

Czas zimowy to dla niektórych okres kompletnego odpoczynku od aktywności fizycznej. Z chęcią wysiłku wygrywa ciepło oraz strach przed zimnem. Nie ma co ukrywać, dla niektórych nie jest to pisane, a sama obawa przed zachorowaniem jest znaczącym argumentem. Jeżeli jednak już decydujesz się na ruszanie w bój, to musisz mieć świadomość, że warto zabezpieczyć swoje ciało, abyś nie trafił do gabinetu lekarskiego i w efekcie do łóżka na jakiś czas. Przygotowaliśmy więc 3 akcesoria, które przydadzą się podczas uprawianiu sportu zimą.

Komin polarowy

komin

Niezależnie od tego czy biegasz za piłką, czy jest to jakikolwiek inny rodzaj aktywności, warto mieć na szyi zawieszony komin polarowy, który ochroni cię przed chłodnym powietrzem. Owszem, można zapiąć się mocniej pod szyją, jednak w przypadku uprawianiu sportu ta sztuka jest trudniejsza, bo takie powietrze jest wyraźnie odczuwalne na szyi. Komin polarowy jest więc niedrogim produktem, który zwiększy twój komfort podczas wszelkiej aktywności zimą na świeżym powietrzu, jest w dodatku lekki i tani.

Rękawiczki

Z rękawiczkami bywa różnie i o ile są osoby, które nie preferują uprawiania sportów w nich zimą na świeżym powietrzu, to jednak zapewniają one ciepło i dodatkowo nie powodują odprowadzania powietrza. Tutaj często wystarczają nawet zwykłe rękawiczki, które można kupić za 2-3 zł w każdym sklepie. Podczas wysiłku i tak nasze ciało jest gorące, więc nie ma sensu kupowania drogich i grubych rękawiczek, gdyż wpłynie to na komfort

Czapka

Czapka poza takimi produktami jak rękawiczki czy komin polarowy jest absolutnym must have, dlatego, że są osoby chore na zatoki, dla których nawet lekkie przewianie bywa uciążliwe i bolesne, a mając na głowie czapkę, masz pewność, że nie przewiejesz się i nie zachorujesz, chociaż trzeba powiedzieć, że nie jest do końca komfortowe rozwiązanie.