Choć wyprawkę zazwyczaj kompletujemy przed porodem, to w przypadku zakupu stanika do karmienia nie ma się co śpieszyć. Wiele przyszłych mamy zadanie sobie pytanie jak dobrać stanik do karmienia i prawda jest taka, że nie jest to taka prosta sprawa.

Na co zwrócić uwagę podczas doboru stanika do karmienia?


W stanik do karmienia warto zaopatrzyć się jeszcze przed porodem. Najlepszym momentem będzie zmierzenie obwodu biustu też przed rozwiązaniem. Jeżeli chodzi o rozmiar miseczki to w tym wypadku sprawa wygląda gorzej, bo tak naprawdę trudno jest przewidzieć, jaki wybrać. To, dlatego zaleca się wybierać spośród staników dosyć elastycznych, które się rozciągają i dobrze przylegają do ciała. Najlepiej sprawdzą się takie bez fiszbinów. Trzeba pamiętać, że najważniejszą kwestią jest wygoda.

Ile biustonoszy do karmienia się przyda?


Przed porodem warto wziąć co najmniej dwa staniki, później przyda się co najmniej jeden dodatkowy. Wtedy można będzie lepiej dopasować rozmiar biustonosza, przy czym trzeba pamiętać, aby wybrać się na takie zakupy chwilę przed czasem karmienia. Stanik do karmienia musi być zachowany w nienagannych stanie, trzeba go bardzo często prać, więc warto mieć kilka modeli bielizny na zapas.

Wybór odpowiedniego biustonosza do karmienia wbrew pozorom nie jest takim łatwym zadaniem, trzeba dołożyć starań, aby wybrać odpowiedni rozmiar oraz krój, inaczej będzie niewygodnie, a przecież nie o to chodzi. Oczywiście bielizna do karmienia wcale nie musi być brzydka, obecnie w sklepach jest dużo ładnej bielizny dla świeżo upieczonych mam.