koszula nocna do karmienia dla kobiet

Karmienie piersią to ważny moment w życiu maluszka, ale i jego mamy. Pozwala stworzyć wyjątkową więź, jest momentem niezwykłej bliskości. Wymaga jednak dopasowania wielu elementów codziennego funkcjonowania do potrzeb noworodka. Młoda mama, która decyduje się na karmienie piersią, powinna między innymi odświeżyć swoją garderobę, także tę nocną.

Karmienie nocą – jak je sobie ułatwić?

Noworodek musi być często karmiony nie tylko w dzień, ale i w nocy. Początkowo dziecko może budzić się nawet co godzinę, potem ten okres stopniowo się wydłuża. Jeśli młoda mama chce wygodnie karmić dziecko nocą, powinna zaopatrzyć się w koszulę nocną dedykowaną karmiącym mamom. Jeśli będzie mogła szybko wystawić pierś, nie obnażając reszty ciała, znacznie zyska na komforcie, dzięki czemu początki w opiece nad noworodkiem będą łatwiejsze do przetrwania.

Koszula nocna do karmienia – na co zwrócić uwagę?

Idealna koszula do karmienia powinna być luźna, wygodna, nie może krępować ruchów. Najważniejszym elementem jest odpięcie w okolicy dekoltu – mogą to być guziczki, zamek czy wiązanie. Ważne, żeby karmiąca piersią mama mogła szybko i wygodnie przystawić dziecko do piersi w dowolnym momencie. Plusem będzie także naturalny, przyjemny w dotyku materiał – taka koszula do karmienia zapewni komfort mamie, ale i dziecku karmionemu w jej ramionach.

Gdzie kupić koszulę do karmienia?

Odzież nocną dla karmiących mam oferuje coraz więcej sklepów. Piżamy i koszule z odpięciem w okolicy piersi można znaleźć w sklepach dedykowanych ciężarnym i młodym mamom, ale także w wielu innych sklepach odzieżowych.
Warto zajrzeć do sklepów bieliźnianych oraz do sieciówek. Szeroki wybór koszul do karmienia proponują także niektóre sieciówki.