Zarówno profesjonalni wspinacze, jak i miłośnicy górskich wędrówek, przywiązują dużą wagę do wyboru odzieży. Ubrania zabierane na szlak muszą zapewniać komfort w różnych, często trudnych warunkach pogodowych. Jednym z elementów ubioru, którego zakup zaleca się dobrze przemyśleć, są spodnie. Wśród najpopularniejszych rodzajów napotkać można spodnie softshell. Czym charakteryzują się produkty z tej kategorii?

Zalety sztucznych włókien

Tkaninę softshell charakteryzuje przede wszystkim wysoka odporność na podmuchy wiatru. Wykonane z niej elementy ubioru mogą posiadać oznaczenie wiatroodpornych lub wiatroszczelnych. Istotną cechą tego materiału jest połączenie dobrej izolacji od zimna z wysokim poziomem oddychalności. Wykonana z tego rodzaju sztucznej tkaniny odzież zachowuje również odpowiednią termoregulację i umożliwia odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Spodnie z tej kategorii tworzone są zazwyczaj z poliamidu lub poliestru. Zdecydowaną zaletą tych tworzyw jest ich szybkie schnięcie i niewielka waga.

Inne właściwości spodni softshell

Oprócz odpowiednio dobranych materiałów, górskie spodnie charakteryzuje również starannie zaprojektowany krój. Aby zapewnić noszącej je osobie jak największy komfort, wiele modeli wyposażonych jest w profilowanie na wysokości kolan i specjalny materiałowy klin w kroku. Dzięki takim rozwiązaniom, ubranie nie ogranicza ruchów, kiedy konieczne jest wysokie unoszenie nóg. Spodnie z tkaniny softshell mają za zadanie stanowić skuteczną barierę dla zimnego powietrza z zewnątrz – spotkasz je na www.polarsport.pl. Jednocześnie zatrzymują ciepło przy skórze, zapewniając jej również właściwą oddychalność i nie powodując nadmiernego pocenia. Wiele modeli dedykowanych jest konkretnym dyscyplinom i sytuacjom. Dzięki dużemu zróżnicowaniu i dodatkowym funkcjom poszczególnych egzemplarzy, możliwe jest dobranie odpowiedniego modelu do każdego rodzaju aktywności.